Licznik odwiedzin:
Darmowy licznik odwiedzin
licznik odwiedzin

ODBYŁ SIĘ WSPÓLNY SPACER PO ZDROWIE - Przyłącz się i spaceruj aktywnie !!! - 02.04.2011


 

Mimo padającej mżawaki i moich obaw o frekwencję odbył się pierwszy wspólny marsz po zdrowie z cyklu : Przyłacz się i spaceruj aktywnie!!! Ta niewielka niedogodność atmosferyczna nie odstraszyła uczestników i frekwencja była spora. Gościem specjalnym naszego marszu był Mistrz Świata w Nordic Walking Mirosław Bierkus. Marsz został poprzedzony krótką informacją dotyczącą rodzajów kijków, ich podziałem na kijki o stałej i regulowanej długości oraz wskazaniem różnic między kijkami trekkingowymi, a tymi do Nordic Walking . Po praktycznym ustawieniu długość kijków względem wzrostu, przystapiliśmy do rozgrzewki, po której przystapując do nauki kroku podstawowego ruszyliśmy na Chełmską Górę. Przez cały czas marszu wspólnie z Mirkiem przekazywaliśmy naszym koleżankom i kolegom jak poprawnie chodzić z kijkami. Na całej trasie marszu towarzyszył nam dobry humor, a o padajacej mżawce szybko zapomnieliśmy. Wiemy też, że na Chełmskiej Górze nie brakuje saren, które nam towarzyszyły. Po godzinnym marszu i przebyciu ok. 3km wróciliśmy pod siedzibę Szkółki, gdzie troszkę się porozciągaliśmy. Każdy był zadowolony, odprężony i co najważniejsze nie zmęczony fizycznie. Na pewno takie marsze będziemy powtarzać !!!

 

Serdeczne podziękowania dla wszystkich uczestników marszu, którym chciałem pokazać piękno Nordic Walking. Czy się udało ? - ocena należy już do Was !!! Ja jestem bardzo zadowolony, bo wszyscy znają już krok podstawowy.

 

Dzięki wielkie dla Mirka Bierkusa, za udział i czynną pomoc !!!

 

Specjalne podziękowania dla koszalińskich mediów : Głosu Koszalińskiego, TV Max i tygodnika Miasto, za poinformowanie mieszkańców o organizowanym marszu. Chciałbym, aby takie marsze połączone ze szkoleniem nie były jednorazowe, lecz stały się cyklicznymi marszami po zdrowie. Polecam się pamięci.

 

Piotr Czarnota

 

Zdjęcia znajdziecie w Galerii.