Licznik odwiedzin:
Darmowy licznik odwiedzin
licznik odwiedzin

XXXIV DNI ORTOPEDYCZNE KOŁOBRZEG 19-21.05.2011


Na zaproszenie Pana dr Andrzeja Loranca nasza Szkółka Nordic Walking uczestniczyła w Dniach Ortopedycznych w Kolobrzegu. Na stoisku Firmy AMGEN dokonywałem zapisów na zajecia Nordic Walking, w których uczestnictwo było premiowane otrzymaniem 2-częściowych kijków do Nordic Walking ufundowanych przez Organizatora. Zapisało się ponad 50 lekarzy ortopedów, którzy chcieli poznać fenomen wspólnego spacerowania z kijkami.

Z uwagi na zamkniete plaże wspólne zajęcia z kijkami przeprowadziliśmy w parku wokół kołobrzeskiego Amfiteatru. Jestem bardzo pozytywnie zbudowany dużą otwartością lekarzy na Nordic Walking, którzy "posmakowawszy" prawidłowej techniki potwierdzili, że spacer z kijkami odciąża nasze kolana i kręgosłup oraz uruchomia praktycznie wszystkie mięśnie naszego organizmu.

Wszyscy jak jeden mąż uznali, że to świetna forma rekreacji ruchowej, którą będą uprawiać i promować - WIELKIE DZIĘKI !!!

Osobiście jestem pod ogromnym wrażeniem, że wszyscy bardzo szybko "załapali" podstawy prawidłowej techniki marszu. GRATULUJĘ !!!

Potwierdziło się również wydzielanie endorfin, gdzyż wszystkim uczestnikom dopisywał wspaniały humor.

Dziękuję bardzo, że dołączyliście i spacerowaliśmy aktywnie !!!